תואר ראשון בהנדסת חומרים

לימודי תואר ראשון בהנדסת חומרים הם מהלימודים החיוניים והבסיסיים ביותר של מקצועות ההנדסה. כל ענף ייצור, מחקר ואף ענפי שירות שונים כגון רפואה מבוססים על התפתחויות של חומרים טובים עימם ניתן לעבוד ולייצר מכשור, מבנים, ציוד ומערכות, בסדרי גודל שונים – החל מבנייני ענק, מטוסים ולויינים ועד מכשור ננו טכנולוגי שיכול להיכנס לתוך הגוף ולעבוד תוך סינכרוניזציה עם מערכות ביולוגיות.

לימודי הנדסת חומרים לתואר ראשון מהווים את הבסיס עמו ניתן להמשיך לקרירה מרתקת בכל תחום ייצור ותעשייה במשק, לקריירת מחקר באקדמיה ולתפקידי פיתוח, תכנון, פיקוח וניהול. לימודי תואר ראשון בהנדסת חומרים מאפשרים לבחור בין מספר מסלולי התמחות ולהמשיך לתארים מתקדמים בתחומי הנדסה, כימיה ותחומים אחרים.

לימודי תואר ראשון בהנדסת חומרים– B.Sc

לימודי הנדסת חומרים לתואר בוגר – B.Sc נקראים גם לימודי הנדסת כימיה אך אינם מוגבלים אך ורק לנושאים מתחום ההנדסה והכימיה. אלו הם לימודים מרתקים שמאגדים מספר תחומי לימוד מסורתיים ביניהם כימיה, פיזיקה, מתמטיקה, הנדסה, מכניקה ואף ביולוגיה, אופטיקה ונושאים אחרים.

לא כל התחומים הינם חובה לכל הסטודנטים, מאחר ובשלב מוקדם יחסית של התואר נחלקים הלימודים למספר מסלולי התמחות כאשר כל סטודנט רשאי לבחור את תחום ההתמחות המעניין אותו, ולמקד את התמחותו בשטח ממוקד בהנדסת חומרים. שיטה זו מונעת פיזור ומאפשרת לסטודנטים לצאת עם ידע רלבנטי ומועיל, שיספק להם אפשרויות תעסוקה רבות בשוק העבודה ובתחומי המחקר השונים של הנדסת חומרים.

מוסדות לימודי תואר ראשון בהנדסת חומרים

  • הטכניון
  • אוניברסיטת בן גוריון
  • אוניברסיטת תל אביב
  • המרכז האוניברסיטאי אריאל
  • המכללה האקדמית ספיר
  • המכללה האקדמית להנדסה בירושלים